OBEJMY, OPASKI ZACISKOWE

Opaski zaciskowe to akcesoria, które posiadają wiele zastosowań. Stosowane są bowiem zarówno w różnego rodzaju maszynach, jak i w domu, czy warsztacie. Istotny jest zatem odpowiedni dobór obejm, które są dostępne w naszej ofercie.

Rodzaje obejm i opasek zaciskowych w różnych zastosowaniach

Jedną z klasyfikacji opasek zaciskowych jest materiał, z którego zostały one wykonane. W ten sposób wyróżnić można opaski zaciskowe metalowe oraz opaski zaciskowe nylonowe, które są potocznie nazywane trytytkami. Oba wymienione typy opasek zaciskowych posiadają wiele zastosowań, w związku z czym istotny jest ich prawidłowy dobór. Opaska zaciskowa metalowa sprawdzi się bowiem wszędzie tam, gdzie istotna jest wytrzymałość oraz dokładny zacisk, np. w celu połączenia dwóch odrębnych elementów. W praktyce opaski zaciskowe metalowe wykorzystywane są w motoryzacji, przemyśle, czy hydraulice. Przykładem mogą być opaski do przegubów, czy obejmy stosowane w różnego rodzaju urządzeniach. Nylonowe opaski zaciskowe stosuje się natomiast doraźnie, czyli np. w celu złączenia transportowanych przedmiotów. W praktyce znajdują one znacznie więcej zastosowań zarówno w warsztacie, jak i ogrodzie, np. przy ustawianiu podpórek dla roślin. Wiele osób stosuje je także w celu zabezpieczenia kołpaków, ograniczając tym samym ryzyko ich spadnięcia z felg w czasie jazdy autem.

Jak wybrać odpowiednie obejmy i opaski zaciskowe?

Wybierając obejmy i opaski zaciskowe należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich zastosowanie. Pozwali to bowiem wybrać nie tylko odpowiedni typ opasek, ale również ich właściwy rozmiar. Kwestią, którą warto także wziąć pod uwagę jest jakość, ponieważ wpływa ona na wytrzymałość opaski, a co za tym idzie trwałość wykonanego przy jej użyciu połączenia. Poza tym warto wyposażyć się również w odpowiednie szczypce do opasek zaciskowych, które ułatwią ich demontaż. Przykładem mogą być szczypce do opasek przegubów, które znacznie przyspieszają zakładanie i zdejmowanie tego typu obejm, a co za tym idzie bezpośrednio wpływają na efektywność wykonywanych czynności.

Korzyści z korzystania z profesjonalnych obejm i opasek zaciskowych

Korzystanie z profesjonalnych obejm i opasek zaciskowych przynosi wiele istotnych korzyści. Jakich? Otóż, chodzi przede wszystkim o jakość wykonanego przy ich użyciu połączenia, ponieważ korzystając z profesjonalnych rozwiązań można być pewnym tego, że będzie ono trwałe i niezawodne. Co jeszcze należy wymienić wśród korzyści? Przede wszystkim komfort montażu i demontażu opasek, co odnosi się przede wszystkim do obejm metalowych, które są rozwiązaniami wielokrotnego użytku. Są one dostępne w ofercie naszego sklepu, w której znaleźć można także wiele innych rozwiązań, których przykładem mogą być między innymi produkty do obróbki maszynowejodzież robocza, czy środki czystości. Są to profesjonalne produkty, dzięki czemu można mieć pewność, że sprawdzą się one nawet w najtrudniejszych warunkach. Ich zakup oznacza zatem gwarancję zadowolenia.

Back to Top

Szukaj produktu

Product has been added to your cart